Kowalskiho kyblík katastrof

Incident! Felix přistižen s mladinkou kráskou! Dáda puká vzteky! Rozlomí další milenka jejich vztah? Co na to Jůlie?! 

První tři věty prý rozhodnou o tom, jestli čtenáře ten či onen text zaujme. Já jsem naprosto neskrývaně potěšen, že se mi to podařilo přímo učebnicově. Tsss, měl bych se dát na kariéru novináře v nějakém bulvárním deníku. Literárně bych se vyřádil, a jak ukázali poslední léta, je to ideální průprava pro kandidaturu na starostu nějaké malé vísky, kde na poli se Řepa ryje. 

Má maličkost se od mala vyznačuje vrozenou vlastností přitahovat k sobě podivné existence, velmi, ale velmi nepravděpodobné příhody, a vlastně velice často podezírám veškerý vesmír a celé jsoucno, že počne-li se v té nekonečné existenci svého bytí nudit neustálým rozprskáváním červených trpaslíků, vysíláním sonických bouří na meziplanetární kocábku kapitána Kirka a hledáním základní otázky k odpovědi na otázku o životě, vesmíru a tak nějak vůbec, počne kolem mě ohýbat časoprostor a vytvářet zárodek nějaké červí díry. 

A protože mě od mala strašně baví číst, psát a počíta… no, dobře, to poslední zrovna ne – jedna moje teta, rázná to obyvatelka z Hané, vždycky říkala, že “su blbé na matiky”, což jsem si s radostí přijal za své životní moudro a používám jej vždy, když po mě kdokoliv vyžaduje jakoukoliv početní operaci, obsahující jakákoliv jiná znaménka než jednu či dvě čárky v horizontální či vodorovné pozici. Prostě a jednoduše, vzhledem k tomu, že už se jich pár nastřádalo, rozhodl jsem se je vypustit na světo světla, a pokud se vám budou líbit a třeba i někdy pobaví, budu moc rád 🙂

Autobusákova odyssea

01. Prolog pro (b)log!

Schématický a stručný úvod do autobusácké problematiky, aneb jak Kowalski k autobusu přišel.