Celý web Jednorožčího Impéria je zatím v procesu výstavby. I přes nasazení našeho elitního týmu želvušek nám to ještě chvíli bohužel potrvá.

Děkujeme za pochopení! 🙂

provizorni
carodejnice

Rabbit Downey jr.

Vzhledem k tomu, že čert na Lorem ipsum jel, tak dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nulla quis diam. Proin mattis lacinia justo. Pellentesque ipsum. Curabitur sagittis hendrerit ante. Phasellus rhoncus. In sem justo, commodo ut, suscipit at, pharetra vitae, orci. Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus. Integer vulputate sem a nibh rutrum consequat. Curabitur sagittis hendrerit ante. Nulla accumsan, elit sit amet varius semper, nulla mauris mollis quam, tempor suscipit diam nulla vel leo. Etiam dui sem, fermentum vitae, sagittis id, malesuada in, quam. Duis pulvinar. Aliquam erat volutpat. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient .

carodejnice

Čarodejnice Bussanela

Pod rouškou vráščité tváře s bradavicí na nose milá dáma, původní profesí kořenářka. V předvečer Filipojakubské noci (30. dubna) startuje z přístřešku za kozím chlívkem svůj NimBUS. Mírně zaprášený, se spoustou pavučin, ale stále udržovaný stroj ještě z časů, kdy bejvávalo líp. Její vlasy a šat jehličím a sírou voní,

carodejnice

Strašidýlko Busimílek

Dobrosrdečné strašidlo v roztrhaném hábytu, pocházející ze slavného strašidelného rodu, kde se profese dědí již po několik pokolení. Busimílkův prapraděd, momentálně si užívající spokojeného důchodu v teplé jeskyni v Karibiku, strašil v hlubokých hvozdech již za vlády slovutného Karla IV., a z jeho znalostí a poznatků těží rodina dodnes. Busimílkovi je jeho práce zároveň koníčkem, takže pro výkon svého řemesla již využívá například i videomapping pro zvýšení působivosti strašidelného efektu. Díky několika oceněním, kterých se mu za jeho kariéru dostalo, zasedá i v několika nadnárodních oborových organizacích - jmenujme například MONSTER (Mezinárodní Organizace Nezávislých STRašidel). Do brněnských ulic se tudíž vydává vždy 31. října v "Předvečer Všech Svatých", původně keltského svátku, v současnosti známějším pod názvem Halloween (All Hallows' Eve). Pozn. autora: Jak je nejspíše patrné, velmi silným předobrazem samotného Busimílka byly pohádky Jozefa Lady s jeho charakteristickou, tlustou černou linkou rámovanou ilustrací se snahou o symbolickou, drobnou poctu jeho celoživotnímu dílu. 🙂

carodejnice

Belzebus III., pekelný poručík

Takřka dvoumetrový, statný pekelník, pravá ruka samotného Lucipera! Již několikátý rok, vždy pátého prosince, otevírá podzemní garáž, aby jej probudil. Koho? Pekelný autobus! Divoký stroj, v jehož útrobách žhne oheň! Věčný oheň, živený vysokooktanovým vývarem hříšníků z pekelných kotlů. Místo obligátních zářivek v jeho útrobách září pochodně. Doba se mění, a peklo také! S příhlédnutím k současné energetické situace došlo k přehodnocení systému obdarovávání, a vzhledem k tomu, že z uhlí se postupem času stala strategická surovina, bylo v rámci povinností řádného hospodáře přistoupeno k odměňování notorických hříšníků pouze přídělem brambor a slevovými poukázkami do vetešnictví. Součástí povinné výbavy vozu je také kniha hříchů. Dojde-li při jízdě k porušení přepravních podmínek, je následné řešení situace s touto knihou konzultováno. Při větším množství záznamů je ono porušení nekompromisně řešením vložením dotyčného cestujícího do pytle a jeho následným předáním na nejbližším svozovém místě.

Příhody z akcí

01. Prolog pro (b)log!

Schématický a stručný úvod do autobusácké problematiky, aneb jak Kowalski k autobusu přišel.

Fotografie z akcí